Profiliai / Mykolinės - tradicinė Rietavo miesto šventė

Šventė ir mugė

Per Mykolines, savotišką visų metų darbų aptarimo, pasilinksminimų, darbų įvertinimų šventę, vyksta turgus, mugės, koncertai.

Mykolinių iniciatoriai – kunigaikščiai Oginskiai, kurių Rietavo valdymo laikais Mykolinės būdavo švenčiamos ištisą savaitę.

Šimtametes tradicijas turinti šventė ir mugė atkurtos 2001 m. ir kasmet rengiama Rietavo parke paskutinį rugsėjo savaitgalį.

Kaip ir senais laikais, taip ir šiandien Mykolinių turguje didžiausią paklausą turi pieno produktų gamintojai, ypač sūrininkai. Jie ne tik parduoda šviežią, sveiką, ekologišką iš vietos produktų pagamintą produkciją, bet ir yra puikūs savo amato meistrai, konsultantai, pasakoriai.

Tautodailininkai, amatininkai ir meno mėgėjai visuomet pateikia staigmenų: galima įsigyti įvairiausių meno kūrinių, degustuoti šeimininkių pagamintų patiekalų, stebėti amatų pristatymą, dalyvauti loterijose. Amatininkų dėka metturgis pasipuošia tautiniais ir stilizuotais rūbais, gražiomis lino spalvos staltiesėmis, margaspalvėmis lauko gėlių puokštėmis ir mielais prekybininkais, kurie pirma duoda paragauti, o tik po to siūlo įsigyti.

Dar vienas įdomus Mykolinių akcentas – tradicinis žirgų konkūras ir žemaitukų veislės žirgų pristatymas.

Kontaktai

Mykolinės - tradicinė Rietavo miesto šventė

+370 448 73 206

http://goo.gl/1JeuPz


Laisvės a. 3, Rietavas (View map)Grįžti