Profiliai / Medingėnų kaimo bendruomenė „Medinga“ amatų namai

Edukaciniai užsiėmimai vaikams ir suaugusiems

Edukaciniai užsiėmimai vaikams ir suaugusiems, sporto šventės, vakaronės, tradiciniai žemaitiški valgiai.

Priminti, populiarinti tai, kas dar menama ir gyva žemaitiškame Lietuvos kaime, kas žinotina ir brangintina išsaugant mūsų etninę savastį, kas dar giedama žemaičiuose per atlaidus, paminėjimus ir šventes.

Medingėnų amatų namuose vedami edukaciniai užsiėmimai vaikams ir suaugusiems. Šių užsiėmimų tikslas – priminti, populiarinti tai, kas dar menama ir gyva žemaitiškame Lietuvos kaime, kas žinotina ir brangintina išsaugant mūsų etninę savastį, kas dar giedama žemaičiuose per atlaidus, paminėjimus ir šventes.

„Žemaitiškų valgių gaminimas ir žinoma ragavimas“

Šaunių gaspadinių padedami gaminsite tradicinius žemaitiškus valgius. Tie valgiai tai: cibulynė, šmontalas, kastinis, „smetona“, sviestas, kleckai, bulvės su įvairiais mirkalais, silkė su pagardais, naminė duonos gira ir kt.

Po to, prie linine staltiese padengto ir moliniais indais serviruoto stalo, susėsite vaišintis. Po vaišių pasimokysite žemaitiškų etnografinių žaidimų, šokių ir dainų.

Į užsiėmimą priimama 10-15 žmonių grupė. Mokymo trukmė 3-4 val. Mokestis vienam asmeniui 9 eurai (į kainą įskaičiuojamos medžiagos, darbui reikalingos priemonės ir  valgių ragavimas, etnografinė dalis).

„Sūrio kelias iki stalo“

Tai praktinė pažintinė programa, kurioje dalyviai dalyvauja sūrio gamybos procese. Užsiėmimą vedančios gaspadinės apranga, veiksmai ir unikali žemaitiška kalba iliustruoja to krašto buityje gyvavusias tradicijas ir papročius. Visi užsiėmimo dalyviai pagamintą sūrį skanauja su uogiene ir medumi, užsigerdami kvapnia upės Minijos papėdėse surinkta žolelių arbata.

Į užsiėmimą priimama 15-20 žmonių grupė. Mokymo trukmė 2-3 val. Mokestis vienam asmeniui 4 eurai (į kainą įskaičiuojamos medžiagos, darbui reikalingos priemonės ir vaišės).

„Siuvinėjimo menas iš arti“

Programos dalyviai turi galimybę sužinoti apie siuvinėjimo amatą, jo būdus, naudojamus įrankius anksčiau ir dabar. Turi unikalią galimybę apžiūrėti siuvinėtų darbų parodą. Daug įdomaus sužino apie žemaitiško siuvinėjimo ypatumus, simboliką, spalvinę gamą. Senu lietuvišku siuvinėjimo būdu, ant iš anksto paruoštų drobės ruošinių pabando siuvinėti pasirinkto medžio lapą. Mat Medingėnai nuo seno garsėjo čia augančių medžių gausybe, galybe ir įvairove.

Į užsiėmimą priimama 15-20 žmonių grupė. Mokymo trukmė 2-2,5 val. Mokestis vienam asmeniui 3 eurai (į kainą įskaičiuojamos medžiagos, darbui reikalingos priemonės).

Apžvalginė ekskursija - “Šatrijos Raganos vaikystės keliais“

Ekursijos po Medingėnus metu lankytojai aplanko bažnyčią, kurioje buvo krikštyta Šatrijos Ragana, aplanko Medingėnų dvarvietę žymintį koplytstulpį, mokyklos muziejų, kur turi galimybę stebėti teatralizuotą pasirodymą - Šatrijos laiškų skaitymas. Po ekskursijos Minijos slėnio estradoje skanauja žemaitiškų vaišių.

Į užsiėmimą priimama 15-20 žmonių grupė. Mokymo trukmė 2-2,5 val. Mokestis vienam asmeniui 4 eurai (į kainą įskaičiuojamas ekskursijos pravedimas, teatralizuota programa ir vaišės).

„Teminiai giesmių vakarai“ 

Medingėnų giedotojai vieni žinomiausių Rietavo apylinkėse. Jų dėka, visus metus ir visomis progomis Medingėnuose giedamos giesmės. Pasiklausyti jų giedamų giesmių galima kiekvieną sekmadienį Medingėnų Švn. Trejybės bažnyčioje vykstančių mišių metu, bei vakarais Medingėnų amatų namuose. Giedotojai dalyvauja kone kiekvienuose kaimo šermenyse, mirusiųjų paminėjimuose ir kt.

Giesmių vakarai Medingėnų amatų namuose, senose kapinaitėse ar bažnyčioje:

Gavėnios laikotarpis - kiekvieną penktadienį giedami Ž. Kalvarijos kalnai;

Gegužinės giesmės - „Mojavos“ (visą gegužės mėnesį) giedamos Marijos giesmės ir litanijos;

Birželinės giesmės - (visą birželio mėnesį) giedamos Jėzaus širdies litanijos ir kitos giesmės apie Jėzų;

Spalinės giesmės - „Rožančiavos“ (visą spalio mėnesį) kalbamas ir giedamas rožinis.

Teminiuose giesmių vakaruose gali dalyvauti visi norintys, iš anksto pranešus telefonu: 8610 64789 - Irena Bagdonienė (bendruomenės pirmininkė).

Giedama už simbolinę auką bažnyčiai.

Medingėnų giedotojai dalyvauja ir užsakomuose giedojimuose: šermenyse, metinėse, trisdešimtinėse, atlaiduose, šventėse ir kt. Atlygio neima. Giedotojus reikia atsivežti ir parvežti.

Liaudiškos muzikos kapelija „Medinga“

Kapelija organizuoja dauguma kalendorinių, valstybinių ir vietinės reikšmės švenčių: Užgavėnės, Joninės, Motinos dienos šventė ir kt., vakarones, jubiliatų pagerbimus, sporto šventes, žemdirbių vakarones ir kt.

Kapeliją sudaro dainininkai, muzikantai, šokėjai. Kapelija į renginius atvyksta su savo scenaristu, etnografiniais rūbais, muzikos instrumentais.

Pasirodymo trukmė ir kaina sutartinė.

Jūsų laukiame:

Medingėnų kaimo bendruomenės „Medinga“ amatų namai, Medingėnai, Rietavo sav.

Darbo laikas I-V 12 - 16 val. Norint atvykti kitu laiku, prašome pasiskambinti iš anksto.

Jei norite užsisakyti programą, prašome rašyti mums el. paštu - medingenuam@gmail.com, arba skambinti - Tel. +370 610 64 789.

Kontaktai

Medingėnų kaimo bendruomenė „Medinga“ amatų namai

+370 610 64 879

https://goo.gl/mckQ6I


Medingėnai, Rietavo sav. (View map)Grįžti