Profiliai / Algirdas Krajinas

Medžio dirbiniai

Mediniai žaislai (arkliukai, vežimaičiai, nameliai, žvakidės).

Įkvėpimas, ugnelė atsiranda, kai kažkas tavo darbu džiaugiasi ir įvertina.

Kartą pačiam sau netikėtai kilo mintis ir rankos ją įgyvendino. Algirdas pagamino nedidelį namelį ir ant jo stogo užkėlė miniatiūrines vežėčias. Tada mintis vedė toliau: juk galėtų padaryti vežimaitį? Kai jį surinko, žinoma, akims pritrūko arkliuko, o mintimis matavo, kokio dydžio jis turi būti pagal vežimaitį. Nuostabu: mažas arkliukas, pakinkytas į mažą vežimaitį ir viskas funkcionuoja: sukasi ratukai, teikdami šiltą džiugesį matantiems, o žingeidūs gali surinkti vežimaitį ir pakinkyti arkliuką patys.

Taip Algirdas pažadina nieko nesakantį medienos gabalą ir kuria šilumą skleidžiančius dalykus. Tokie ir jo nameliai. Netgi ne nameliai, o visos sodybos . Užsikrėtęs šia kūryba ir paakintas ją matančių, Algirdas viską tobulino, įsigijo daugiau staklelių. Jei pirmą žiemą pagamino tik šešis vežimaičius su arkliukais, tai dabar tiek padaro per savaitę. Daug jų išdovanojo. Daug iškeliavo į užsienį, kur tai ypač vertinama.

Norintys ką nors nudžiuginti, tikrai nerastų geresnės dovanos, todėl gali kreiptis į Algirdą telefonu ir paprašyti. Tai labai miela dovana ir vaikams ir suaugusiems, nes sušildyta rankomis. Tik įsivaizduoti reikia, kiek šiam darbui reikia kantrybės, nes visos detalės yra kruoščiai nušlifuotos rankomis.Grįžti