Viešųjų erdvių sutvarkymas Giliogirio kaime

Vaikystėje ištisą dieną galime žaisti judrius žaidimus: bėgioti, šokinėti,  kopti aukštyn, žaisti gaudynes, badmintoną, krepšinį. Raumenys klauso uogaujant, grybaujant, ravėjant , tiesiog tokio amžiaus vikruolis net neprisimena savo raumenų, sąnarių. Tačiau bėga metai ir apie savo buvimą vis dažniau primena sąnariai: ima  greičiau pavargti rankos, kojos, ieškome suoliuko ar kėdės, nes maudžia pečių juosta, kelio ir kiti sąnariai. Po garingų jubiliejų pajuntame, kad sunku užsimauti kojines, batus, įlipti į automobilį, skausmas lydintis krestelėjimus, lipant laiptais skaudžiai primena brandų amžių.

  Judėjimas saugo nuo daugelio  civilizacijos ligų: depresijos, hipertonijos, cukrinio diabeto. Jei gali smagiai pasivaikščioti, rytais pabėgioti, neuždusti šokdamas polką ar žaisdamas linksmą žaidimą su pritūpimais, kaip antai - „Laurenciją“ ir nuotaika būna gera, ir pasaulis šviesesnis.

 Grakštumą, gražią figūrą išsaugoti padeda SPA  procedūros, sporto klubai. Tačiau jie ne kiekvieno kišenei, ne kiekvienoje vietovėje juos ir rasime.

 Sveiko gyvenimo būdo, kūno kultūros užsiėmimų plintanti mada atvėrė treniruokliams duris į daugelį namų, paskatino erdvėse  tarp gyvenamųjų namų kurti aikšteles su treniruokliais, vaikų lauko žaislais, lavinančiais vaikų pusiausvyrą, drąsą, atkaklumą, įveikiant sunkumus. Lauko žaislai konkuruoja su kompiuteriniais žaidimais, kitomis įdomybėmis.  Jie reikalingi bendriems žaidimams, o tuo pačiu socialiniams įgūdžiams ugdyti. Pagaliau,  laikas smagiai praleistas žaidimų aikštelėje suformuoja gražius prisiminimus, kuriuos žmogus išsineša iš tėviškės ir dėl kurių grįžta išvykę svetur laimės ieškoti gimtinės vaikai.  Tokio bendro naudojimo objektai moko ir atsakingo elgesio, tvarkingo naudojimosi bendrijos nuosavybe ir po savęs nepalikti negražių pėdsakų.

  Tokia aikštele nuo šių metų rudens galės didžiuotis ir  mažo kaimelio Giliogirio gyventojai. Kai esi atkaklus, optimistiškai nusiteikęs, tai ir sėkmė nepraeina pro šalį. Nedideli darbai greičiau  prasiskynė taką. Kultūros centrui buvo nupirktos užuolaidos, buvo organizuojamos talkos  tvarkant kaimo gyvenvietės viešus plotus. Pabendravus, pasitarus su kitomis bendruomenėmis ir pasisėmus pavydžių buvo nutarta sutvarkyti viešiąsias erdves ir Gliogirio kaime. Paskelbus nacionalinei mokėjimo agentūrai paraiškų priėmimo sąlygas, paanalizavus nuspręsta, kad  Giliogirio kaimo bendruomenė,  pagal veiklos sritį atitinka” Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams”  Pagal 2021m. Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisyklių kriterijus. Buvo pateiktas projektas „Viešųjų erdvių sutvarkymas Giliogirio kaime“. Bendra projekto vertė 5447,00 eur. Iš nacionalinės mokėjimo agentūros gauta 4793,36 eur. Rietavo savivaldybės administracija prisidėjo rengiant projektą 547,00 eur. O likusi suma padengta iš savų lėšų. Projekto metu buvo įsigytos balansinės supynės 1vnt , balansiniai spyruokliukai 2 vnt, žaidimų aikštelė 1 vnt, pilvo preso treniruoklis 1 vnt,   treniruoklis kojoms 1 vnt, treniruoklis švytuoklė 1vnt. Darbus atliko „ UAB Žaidimų aikštelių įranga“ iš Alytaus laimėjusi viešiuosius pirkimus.Ateityje planuojama papildyti viešąsias erdves pastatant suoliukų, kad būtų mamoms atsisėsti ir palaukti kol vaikučiai pažais, supynių pastatyti ir pasodinti augalų.  Grįžti