Eismo saugumas bendruomenėse 2018 m.

Šių metų sausio 18 dieną sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Rietavo viltis“, sutrikusios raidos jaunuolius sukvietė į renginį „Eismo saugumas bendruomenėse“. Pravartu priminti bendrijos nariams apie tinkamą elgesį kelyje ir atsakomybę už savo veiksmus.

Renginio metu buvo suprantamai paaiškintos pagrindinės saugaus elgesio kelyje taisyklės: užmiestyje kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu eiti tik prieš transporto priemonių važiavimo kryptį (t. y. kairiąja puse). Einant tamsiuoju paros metu būtina turėti su savimi atšvaitą arba žibintuvėlį. Kelyje niekada neskubėti – elgtis ramiai, būti atidiems (nežiopsoti). Prieš einant per gatvę ar kelią sustoti, apsidairyti, įsiklausyti. Einant per gatvę ar kelią neplepėti, susikaupti. Nespėjus pereiti kelio (gatvės), nebėgti, o sustoti saugumo salelėje ir palaukti kol pravažiuos transporto priemonės. Reguliuojamoje sankryžoje jei dega raudonas šviesoforo signalas – eiti draudžiama. Nebėgti į kelią (gatvę) iš už stovinčios transporto priemonės priekio (ar galo), kitos kliūties, kuri užstoja matymo zoną – gali pakliūti po kitos važiuojančios transporto priemonės ratais! Niekada nežaisti kelyje ar arti kelio – tai pavojinga! Visada įsitikinti savo saugumu pačiam. Nesekti aklai kitais. Be to, neįgaliesiems geriausias pavyzdys – pačių suaugusiųjų tinkamas elgesys kelyje.

Renginio metu buvo išdalinti atšvaitai, liemenės, knygelės „Kelių eismo taisyklės vaikams“, kuriose supažindinama su pėsčiųjų pareigomis kelyje. Palinkėta visiems nepamiršti saugumo kelyje.

Nuotaikai praskaidrinti visi drauge sudainavome tarybos narės Genovaitės Česnauskienės sukurtą dainelę apie saugumą kelyje:

Mes bendrija iš Rietavo                                                                                          

Polonezas lydi mus.

Puikiai žinome jau eismą,

Mokam ženklus mes visus.

Tik per perėjas mes vaikštom,

Mašinas praleidžiam vis.

Ir sustoję kantriai laukiam,

Jei raudona prieš akis.

Atšvaitas arba liemenė

Mūsų draugas tamsoje.

Atsakingai ir tvarkingai

Mokam elgtis kelyje.

Mes bendrija iš Rietavo                                                                                         

Polonezas lydi mus.

Puikiai žinome jau eismą,

Saugiai grįšim į namus.

Pirmininkė Angelė ArienėGrįžti