Kategorija: Kviečiu | Viduramžių amatų, folkloro ir karybos kiemelio atidarymas

Autorius: VVG Rietavo iniciatyvos
Telefonas: +370 605 50501
Data: 2015.07.09

Liepos 26 dieną, sekmadienį, prie Rietavo turgaus (atvykimas kelyje Rietavas - Kuliai už Sauslaukio pasukus į žvyrkelį) pirmą kartą šurmuliuos Viduramžių karybos, amatų ir folkloro kiemelis. Nuo 10 iki 13 valandos kiemelio lankytojus džiugins gyvosios istorijos pamokos – skambės folkloro muzika, veiks sutartinių mokykla, bus demonstruojami senieji amatai, kariai demonstruos viduramžių mūšius, galėsite pašaudyti iš lanko. Nuo rugpjūčio mėnesio kiemelis veiks kiekvieną sekmadienį.

Kiemelyje – daug dėmesio vaikams

Viduramžių karybos, amatų ir folkloro kiemelyje vaikams bus skirta daugelis tautosakos ir folkloro užsiėmimų. Kol tėvai vaikštinės po kiemelį ar apsipirkinės Rietavo turguje, vaikai dalyvaus būreliuose, skirtuose susipažinti su lietuvių mitologija, liaudies dainomis ir tradicijomis – bus sekamos pasakos, šokamos sutartinės, žaidžiami rateliai, vyks meniniai ir vaidybiniai užsiėmimai. Tikime, kad vaikai, pažinę mūsų protėvių kultūrą, bus aktyvesni, doresni ir pilietiškesni, pamils savo šalį ir savo gimtinę.

Erdvė vietiniams amatininkams

Atidarymo dieną senuosius lietuvių amatus demonstruos ir kviestiniai svečiai, tačiau pagrindinis kiemelio tikslas – sukurti erdvę vietos amatininkams ne tik parduoti savo darbus, bet ir demonstruoti amatą, skleisti tradiciją. Norintys prekiauti savo dirbiniais ar tradiciniais maisto produktais amatininkai kviečiami jau dabar užsiimti vietą kiemelio teritorijoje (Tel. Nr. +370 605 50501).

Pažintis su istorija

Kiekvienas žinome – mūsų valstybės istorija didi ir turininga. Pažįstantis krašto istoriją išmoksta kitaip vertinti ir dabarties įvykius. Kiemelio tikslas – atspindėti didingiausią mūsų tautos gyvavimo laikotarpį – viduramžių Lietuvą. Kiemelyje pamatysite, kaip ir kokiais ginklais kaudavosi mūsų protėviai, galėsite pabandyti paleisti strėlę, pakilnoti kalaviją, pasimatuoti šalmą. Susipažinsite su mitologija, gilia ir subtilia senąja baltų religija, suprasite, kad dainuoti sutartines išties paprasta.

Jeigu esate amatininkas ir norite prekiauti savo gaminiais, jei dainuojate folklorą ir norite pakoncertuoti, jei galite kitaip prisidėti prie kiemelio idėjos įgyvendinimo, skambinkite +370 605 50501 arba rašykite el. p. valaiciusvirnas@gmail.com

Plačiau apie „Valaičių svirnas“ - http://goo.gl/m0Xv0K

 Organizatorių kontaktai

VVG Rietavo iniciatyvos

Skambinkite: +370 605 50501

Comments powered by DisqusGrįžti